Oto, co największy szachista wszechczasów myśli o Bitcoinie

Przy niezliczonych okazjach, wiele osób spoza społeczności krypto walutowej powiedziało jednym słowem o Bitcoinie. Niektórzy są inwestorami, którzy być może byli na drugim końcu tradycyjnych finansów, ale przy rzadszych okazjach, światowej sławy szachista nie mówi tylko słowa lub dwóch o krypto-walutach, ale siada i szeroko mówi o tym, jak ważne jest krzyżowanie krypto-walut z prawami człowieka i wolnością, które krypto-waluty zapewniają ludziom na całym świecie, co jego zdaniem znacznie przewyższa pułapki.

Tak właśnie stało się, gdy jeden z uczestników Forbesa przeprowadził wywiad z Garrym Kasparowem, który jest najwyraźniej żarliwym Bitcoinerem. Szachista ma wiele tytułów do swojego imienia, ale krótka historia z Wikipedii pomaga to wyjaśnić.

Jak wynika z Wikipedii, „Garry Kimowicz Kasparow jest rosyjskim szachistą, byłym mistrzem świata w szachach, pisarzem i działaczem politycznym, którego wielu uważa za największego szachistę wszechczasów. Od 1986 r. aż do przejścia na emeryturę w 2005 r. Kasparow zajmował pierwsze miejsce w rankingu światowym na 225 z 228 miesięcy i 255 miesięcy w całej swojej karierze“.

Legenda szachowa, która obecnie pełni funkcję ambasadora bezpieczeństwa Avasta i przewodniczącego kilku organizacji praw człowieka, rozmawiała z Rogerem Huangiem z Forbesa głównie o potrzebie odnowienia globalnej wolności demokratycznej i o tym, jak ważne jest, by nadchodzące technologie były w czołówce tego ruchu.

To właśnie tam mówił o przecięciu się kryptokryształów i praw człowieka.

Zajmując bezstronne stanowisko, Kasparow wyjaśnił, że waluty kryptograficzne nie są z natury rzeczy złe czy dobre. Zamiast tego mogą być uzbrojone do różnych celów. W rękach niewłaściwej osoby, mogą one powodować szkody, ale gdy są odpowiednio wykorzystywane, korzyści są niewyczerpane. W dalszym ciągu, powiedział, że obawy o potencjalnych wadach krypto walut są „przeceniane“.

Z drugiej strony, „pozwala na większą kontrolę osobistą nad jednostkami w czasie, gdy coraz więcej elementów naszego życia jest kontrolowanych albo przez państwo, korporacje lub podmioty zewnętrzne, które mogą mieć w jakiś sposób tajny program“, powiedział Kasparow. Bardziej osobista uwaga, mistrz szachów uważa, że Bitcoin jako technologia zdecentralizowana jest po prostu naturalną odpowiedzią dla społeczeństwa, które straciło kontrolę nad scentralizowanymi instytucjami. Zasadniczo wierzy on, że krypto-waluty mogą pomóc przywrócić kontrolę z powrotem do mas.

Kasparow jest bardzo duży w kwestii regulacji. Aby państwo mogło funkcjonować w pełnym zakresie, Kasparov przyznaje, że nie można w pełni wyeliminować naruszenia prywatności, ale sugeruje, że idealne przepisy regulacyjne mogą przynieść korzyści obu stronom. Zwrócił się również do państwa i jego uprawnień do wydawania pieniędzy według własnego uznania, mówiąc, że sprawy wymknęły się spod kontroli (pomyślmy o inflacji) i że inwestorzy bardzo potrzebują alternatywnej metody ochrony bogactwa przed szkodami, jakie wyrządziła inflacja. Ponownie przedstawił Bitcoina jako najważniejsze rozwiązanie.

Można go cytować, mówiąc :

„Dobrą stroną Bitcoinu jest to, że dokładnie znasz tę liczbę – magiczną liczbę 21 milionów. A my rozumiemy formułę, która się za tym kryje.“